מורה פרטי למתמטיקה

בואו נתחיל ללמוד!

התקשרו או מלאו את הטופס ואחזור אליכם במהרה...

חדשות מתמטיקה

מורה פרטית למתמטיקה

שיעורי המתמטיקה בבית הספר הם מהשיעורים הקשים והמסובכים ביותר בקרב כלל התלמידים והתלמידות בישראל. ענף המורים הפרטיים במתמטיקה הוא הענף המשגשג והמבוקש ביותר בין כל תחומי ההוראה הפרטית והמשלימה ללימודי החובה, ולא מעטים מבוגרי התיכונים והתארים הראשונים חייבים את הצלחתם למורה הפרטי למתמטיקה איתו פעלו, או, לגבי חלק ניכר, לאותה מורה פרטית למתמטיקה.

מסתבר שגם בענף המתמטיקה, כמו בהרבה אספקטים אחרים של המדעים המדויקים ומדעי המחשב, חל שינוי קונספטואלי מקיף באשר להערכת היכולות האנליטיות והריאליות של נשים לעומת גברים. מתחום שהיה רובו ככולו נחלת הגברים, הפכה המתמטיקה ולימודי המתמטיקה למשאת נפשן של נשים מבריקות רבות. יתרה מזו, אחוז לא מבוטל של תלמידים וסטודנטים מתקשים מעדיפים מורה פרטית למתמטיקה מאשר מורה פרטי למתמטיקה ולמרות שהסיבה לכך לא ממש בהירה, הרי שניתן למצוא כמה יכולות נשיות שאיתן אין הגבר יכול להתמודד כשווה בשווה. היתרון הראשוני הוא ברגש האמפתיה וההשתתפות האמוציונאלית בקשיים שחווה החניך, אותם הוא מאמין שיוכל לקבל ממורה אישה יותר מאשר ממורה גבר. היתרון המובנה השני הוא בכך שהאישה היא עדיין מיעוט בקרב בעלי התארים במתמטיקה, ועצם היותה מורה פרטית למתמטיקה ברמות הגבוהות מראה על מידת יכולתה וכישרונה. הנשים גם מתבלטות בנראות שלהן בפרסומים השונים לגבי מורים פרטיים מכיוון שקל יותר לשים לב לשם נשי בין כל האפשרויות הזכריות.

בסופו של דבר... זה עניין של כימיה

בכל מקרה, בין אם התלמיד המתקשה מקבל את העזרה שלו ממורה פרטי או שהוא מסתייע במורה פרטית למתמטיקה, הכי חשוב זה לבחור את האדם שאיתו קיים החיבור הראשוני הטוב ביותר, ואיתו או איתה ניתן יהיה להעביר תקופות קלות, תקופות קשות ותקופות לחוצות על הצד הטוב ביותר.