מורה פרטי למתמטיקה

בואו נתחיל ללמוד!

התקשרו או מלאו את הטופס ואחזור אליכם במהרה...

חדשות מתמטיקה

שיעורים פרטיים במתמטיקה

תוכן עניינים:

מדוע שיעורים פרטיים במתמטיקה?

מעורבות הורים אינה מספקת

כיצד תדעו שהילד שלכם זקוק לשיעורים פרטיים במתמטיקה?

 

לימוד חשבון ברמה הבסיסית ויתרה מכך, לימוד מתמטיקה ברמה גבוהה, הם ממוקדי החיכוך והקושי המסובכים ביותר להתרה במערכת החינוך המודרנית. ההסתמכות ההולכת וגוברת על מחשבונים ומחשבים כאמצעי פתרון והגעה לתשובות סופיות, בשילוב החשיבות המכרעת של העולם המתמטי ביישומים ובפיתוחים חדשים, מביאה למצב שבו מבינים ההורים את החיוניות שבקבלת עזרה חיצונית ללימוד מתמטיקה.

לקביעת שיעור התקשרו או מלאו את הטופס

למה שיעורים פרטיים במתמטיקה חיוניים?

המתמטיקה, כבר בגיל צעיר, מהווה אתגר ונקודת חולשה בקרב תלמידים רבים, ושעות הלימוד הפרונטאליות בבית הספר אינן מספיקות על מנת להביא להפנמה ולהבנה של החומר הנלמד, כך שהתקדמות הילד נשענת, לרוב, על שיעורי בית ותרגול עצמי. לימוד חשבון בכיתות הצעירות ולימוד מתמטיקה ככל שעולים במעלה שנות הלימוד, הולך ונעשה מסובך ופערים שנוצרו בגילאי בית הספר היסודי, עקב חוסר תשומת לב מצד ההורים והמערכת, יהיו קשים מאוד להתרה, מבלי להוסיף את מימד התסכול וחוסר האונים של התלמיד עצמו. שיעורים פרטיים במתמטיקה על ידי מורה פרטי למתמטיקה שהוא, בנוסף להיותו מקצועי בתחום, גם מנוסה בהדרכת התלמיד ובהגעה לפוטנציאל הטמון בו, הופכים להיות הכרח וצורך חיוני.

למה אי אפשר להסתפק במעורבות ההורים בלימוד חשבון?

רבים מההורים בטוחים כי יצליחו לעזור לילד שלהם בעצמם, וללא סיוע חיצוני. הורים, משום מה, רואים בלקיחת מורה פרטי כישלון חינוכי שלהם ומעדיפים לשבת ולפתור עם הילד את שיעורי הבית מתוך מחשבה שבכך הם מלמדים אותו ומקדמים אותו להישגים. ישנם הורים שבהחלט מסוגלים לתת לילד את הכלים ללימוד חשבון, אך אלו מיעוט. מורה פרטי לחדו"א, אשר יושב עם הילד באופן אישי ומקצועי, ומלמד אותו לא רק את הדרך לפתרון שיעורי הבית אלא את מהות התרגילים, איך לגשת אליהם ואיך להסיק מהם את היכולת לפתור בעיות דומות נוספות, הוא כלי חיוני לצמצום פערים, להעברת נטל האחריות מההורה אל הילד ואל הגורם האובייקטיבי ובעיקר, יכול למנוע מצב של אי נעימות שבו להורה אין יכולת להגיע לפתרון בעיה מסוימת או שאינו יודע תשובה לתרגיל ספציפי אל מול הילד.

איך מסיקים שהילד זקוק לשיעורים פרטיים במתמטיקה?

בעוד שההנחה הרווחת היא שהילד זקוק לסיוע ולמורה פרטי לחשבון, או לכל מקצוע אחר, רק כאשר הוא נכשל במבחנים או מגיע להישגים שאינם מספקים את ההורים, את המערכת או את הילד עצמו, הרי שלא תמיד הדבר נכון. מבחנים הם אקט מלחיץ הדורש יכולת ריכוז ותשומת לב מרבית לטווח זמן קצר, ולעיתים הבעיה היא ביכולת הקשב והריכוז של הילד. צורך בסיוע של מורה פרטי לחשבון ולשיעורים פרטיים במתמטיקה עולה כאשר יש שילוב של שינוי התנהגותי של הילד כאשר מדברים איתו על המקצוע ותוצאות המתקבלות במבחנים השונים ובמטלות הבית ספריות.

לפני לקיחת מורה פרטי לחשבון חשוב לשבת עם הילד, להסביר לו כי אין הדבר מעיד על נחיתותו או על פגם כלשהו בו, אלא על הרצון לסייע לו לממש את הפוטנציאל הטמון בו ולהמשיך לעודד אותו לאורך כל הדרך ואז לחפש, ביחד איתו, את המורה הפרטי הטוב ביותר עבורו.